Зеленський непрямо дорікнув Каспруку, що той не скидається на 'велике будівництво' для чернівчан

Зеленський непрямо дорікнув Каспруку, що той не скидається на "велике будівництво" для чернівчан

08.07.2020, 18:38

Під час спілкування з журналістами у Рідківцях Президент України Володимир Зеленський заявив, що було би добре, якби міський голова теж долучався фінансово і бодай щось зробив для мешканців краю

Оцінка прозвучала у контексті заяви Зеленського про підтримку спорудження у Чернівцях Лукодрому олімпійської майстерності.  

- Дуже хотілося б, щоб ваш міський голова теж підключився і знайшов бодай щось, було би швидше - сказав Президент України. 

Голова Чернівецької ОДА звернувся до Президента з проханням допомогти з фінансуванням будівництва "Лукодрому олімпійської майстерності".

Цей комплекс планують звести в межах реалізації проекту Президента щодо будівництва спортивних "магнітів" у кожній області. Його орієнтовний бюджет – 43 млн грн. Наразі вже є проектно-кошторисна документація та ділянка, де можна збудувати комплекс.

"Серед наших спортсменів є чемпіони світу та Європи. Але олімпійці – це не тільки спортсмени, які дуже влучно стріляють з лука. І тому ми вирішили, що в нас гарна спортивна школа, тренери. І ми можемо на прикладі наших лучників виховувати нових олімпійців", – розповів голова Чернівецької ОДА.

У відповідь на цю пропозицію Президент України пообіцяв підтримати проект. 

У межах робочої поїздки до Чернівецької області Президент України Володимир Зеленський оглянув новозбудований обласний перинатальний центр та зустрівся з жінкою, яка першою народила дитину в цьому медичному закладі.

Глава держави привітав подружжя – Тетяну та Андрія Лукеничів – з появою малюка.

Володимир Зеленський вручив породіллі квіти й подарунок – дитяче автокрісло для безпечного перевезення новонародженого.

«Я вас вітаю, народили в прекрасних умовах. Головне – щоб дитинка була здорова», – сказав Президент.

Володимир Зеленський також ознайомився з роботою відділень анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених.

Генеральний директор медзакладу Дмитро Манчуленко розповів Главі держави про оснащення центру та показав приміщення.

Ремонтні роботи в акушерському корпусі перинатального центру завершені у квітні 2020 року.

З 2012 року в області розпочато реалізацію Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства», а саме – реконструкцію акушерського корпусу КМУ «Міський клінічний пологовий будинок № 1» як майбутнього обласного перинатального центру.

Чернівецька область – єдина в Україні, де донедавна не було перинатального центру як закладу третинного (обласного) рівня надання медичної допомоги вагітним та породіллям. У січні 2020 року з обласного бюджету було виділено кошти на придбання обладнання для перинатального центру, зокрема придбано три парові стерилізатори та цифрову радіографічну рентгенівську систему на загальну суму 4,3 млн грн.

Створення в області такого центру з використанням інноваційних медичних технологій та сучасного обладнання допомагає знизити втрати серед дітей першого року життя, материнську інвалідність і смертність. Впровадження системи регіоналізації дасть змогу сконцентрувати на третинному рівні сили та засоби (кадри, обладнання, високі технології) для надання акушерської та неонатальної допомоги.

У закладі ретельно дотримуються заходів безпеки проти коронавірусної епідемії, зокрема дезінфікують приміщення, роздають засоби індивідуального захисту, регулярно проводять температурний скринінг. Поміряли температуру й Президенту Володимиру Зеленському.

 

Перебуваючи з робочою поїздкою у Чернівецькій області, Президент України Володимир Зеленський відвідав Рідківську загальноосвітню школу та ознайомився з перебігом реалізації в регіоні Національної програми "Велике будівництво". Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу ОП.

Так, наразі 548 учнів школи навчаються в корпусах, що були збудовані ще наприкінці ХІХ століття. Тож є гостра необхідність спорудження нової будівлі навчального закладу.

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук ознайомив Президента з перебігом будівництва нового приміщення школи. Глава держави оглянув один з класів, малий та великий спортзали.

"Загальна вартість будівництва, яке здійснюється коштом місцевого бюджету та Фонду регіонального розвитку, становить 73,2 млн грн, з них освоєно 50,6 млн грн. Вже побудовано нові корпуси школи, спортзал та відремонтовано дахи; здійснено часткове утеплення фасадів; встановлено всі вікна та зовнішні двері. Ще необхідно виконати внутрішні оздоблювальні роботи, встановити електротехнічне та сантехнічне обладнання тощо", - йдеться у повідомленні.

1