Юрист Бурбак та гарячі українські виборці

Юрист Бурбак та гарячі українські виборці

20.03.2012, 15:03

Вибори голови обласної ради активно обговорюються тими, хто дотичний до політичного процесу на Буковині.  Хоча більшість буковинців, впевнений, не помітили цієї «глобальної»  події.  Така вже у нас громадянська вдача. Любимо шпетити владу в кулуарах, але не прилюдно. Досить часто і відповідний рівень аргументації. Я не про обивателів, навіть. Буваю зрідка на сесіях, і, були випадки, коли мені  депутати від влади на владу скаржилися. Причому всерйоз. Такі особливості нашої демократії. Або світогляду.  А вистава, що відбулася у обласній раді, між іншим,  досить цікава.  В деталях навіть розкішна. Втім, преса у нас не цінує  розкіш, а подають сухі факти.   
 
Прокоментувала вибори влада, прокоментувала опозиція. Коментарі влади цілком передбачувані: вони витримані у переможному, оптимістичному дусі. В якому є, на жаль, такий пікантний  «партійний» присмак («партійний» у радянському сенсі). А у місті, яке знаходиться лише за 30 кілометрів від кордону з Євросоюзом, людям, боюся, смак офіційних чиновничих реляцій дещо приївся. Ними смакують усе життя, ще від радянських часів.  

 І  цікаво ж було почути коментарі опозиції. Коли почув, що знов йдеться про незаконність, то відчув також певне розчарування. Тому що і це теж нагадало те, що вже було. Однак, на прес-конференції Максима Бурбака і Світлани  Фочук  наголоси насправді виявилися дещо іншими. Зокрема, стурбованість Бурбака процедурними питаннями щодо обрання голови, і щодо прийняття бюджету і щодо отримання процедури видачі дозволів на здобич газу у області виглядала адекватною. І викликали певне співчуття. Чому? Тому що ми живемо у країні, де на правила, процедури, регламенти  «кладуть із прибором».  Причому і влада, і опозиція, і пересічні громадяни. І вже давно. Я належу до людей, кого це  втомило.  

Мені хотілося б, щоб правила, процедури і регламенти у нас існували.  І немає різниці, кого оберуть. І немає різниці, хто про них говорить. Принаймні, для мене дотримання правил стократ важливіше персоналій і партій.  Отже, почувши щось таке я із цікавістю передивився буковинську пресу. Що ж напишуть вони про регламенти і процедури? Однак, з’ясувалося, що це якраз мало кого цікавило. Цікавить переважно – хто за кого. Цікавить хто - "наш", хто - " не наш". Більше не цікавить нічого.  І усі ці нюанси, як то, підпорядкування санаторію у Брусниці, законності газовидобутку, процедурні питання обрання голови пролетіли повз, як фанера над маленьким Парижем. І вона над цим Парижем літає завжди.

Теж особливості світогляду.

Сергій ВоронцовКОМЕНТАРІ (2)

avatar

Юрій Чорней

20 березня 2012 12:23

Ну так Папіїв і не приховує, що він ворог демократії))

avatar

Іванка

20 березня 2012 14:24