'Владу в Чернівцях треба змінювати' - Володимир Гройсман на пресконференції (ОНОВЛЕНО)

"Владу в Чернівцях треба змінювати" - Володимир Гройсман на пресконференції (ОНОВЛЕНО)

21.12.2021, 14:26

Під час прес-брифінгу Володимира Гройсмана у Літературному Целанівському центрі сьогоднішній гість представив чернівецьким журналістам Григорія Ванзуряка, голову Глибоцької ОТГ, як керівника Обласної організації політичної партії «Українська стратегія Гройсмана».

Представників ЗМІ цікавили питання президентських, або ж прем’єрських амбіцій Гройсмана, можливих альянсів його політичної сили з іншими, енергетичні питання, зокрема, питання можливого підняття тарифів на газ та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми будемо брати участь і в парламентських, і в президентських виборах, де я і моя команда плануємо перемогти" - Володимир Гройсман під час поїздки до Глибоцької ОТГ

Відповідаючи на питання кореспондента BukNews: "те, що Українську стратегію Гройсмана в Чернівецькій області представлятиме діючий голова ОТГ -  це випадковість, чи  принцип побудови партії",  Гройсман аргументував свою позицію так: «Цю людину я сам добре знаю, він є дуже професійним фахівцем, також він має публічний мандат від людей, що теж є позитивно. Ми формуємо справжню команду фахівців по всій країні. На мій погляд, ми дійсно є унікальними з точки зору наших професійних якостей і стратегічного бачення розвитку країни. Радий, що у нас формується команда професіоналів, з якими будемо рухатися далі та розбудовувати країну». 

На зображенні може бути: 7 людей, люди сидять та у приміщенні

Володимир Гройсман повідомив, що його команда буде готуватися й до місцевих виборів: «Я вважаю, що Чернівці мають бути у топі лідерів в Україні, а не аутсайдерів. Я дивлюся на рейтинги та не можу зрозуміти як так може бути: місто з таким чудовим потенціалом, з умовами децентралізації, зі збільшеним бюджетом перебуває у такому стані? Вважаю, що всій владі має бути соромно за такий стан справ. Прикро за чернівчан. Скільки років у вас відбуваються ці баталії, кланова боротьба, що є абсолютно неприпустимим. Це треба змінювати. Місто треба відновити й у нас є в цьому унікальний досвід».

 – Моя логіка по місцевому самоврядуванні наступна: ми рівні! А влада вважає, що вони зверху. Тому наше завдання – показати, де місце чинної влади, через зміцнення й завершення реформи децентралізації, яку я на жаль не встиг завершити, – додав експрем’єр.

Володимир Гройсман зазначив, що вкрай важливим є включення громади в управління та окреслив головні пріоритети своєї команди, серед яких, зокрема - сильні, професійні інституції; входження України до ліги демократичних європейських держав та захист національної ідентичності включно з відновленням територіальної цілісності.

Політик розповів, що планує увійти у парламент, а вказувати кого подавати в списки, а кого ні – не буде. Головне для нього – професійність людей, з своєю історією і головне, щоб ці люди були готові жити не тільки для себе.

Під час зустрічі журналіст BukNews також запитав у Володимира Гройсмана, чи є і в інших обласних центрах схожа модель стосунків, як у голови Чернівецької ОДА з міською владою та головою Чернівецької обласної ради:

«Ні, це не є тенденцією. А про якість вашого обласного управління, менеджменту знаю зокрема те, що у вас флагшток втомився. От це мені здається і є квінтесенцією їхньої роботи. Яка влада – такий і флагшток.

Що стосується взаємодії, то є величезний інституційний конфлікт між головою обласної ради, головою ОДА і міським головою. В цій всій історії міський голова не підпорядкований ні одному, ні іншому.

Але ж коли призначається голова ОДА, він відразу одягає велику корону. Не знаю, чи ваш одягнув, чи ні. Ця корона умовно така велика, що щоб зайти у приміщення голові треба нахилятися. Відтак голова починає казати, що він головний і мер та голова обласної ради мають йти до нього на поклін. Насправді – це примітивізація управлінської моделі влади, яка суб’єктивно залежить від того який настрій у голови ОДА, які у нього моральні принципи і як він вихований.

При мені губернатори боялись голову підняти проти мера, або голови невеликої громади. Бо відразу у моєму лиці він би мав великі проблеми. Зараз голови ОДА цього не бояться. Вони починають вибудовувати авторитарну модель управління. Так було при Віктору Януковичу. Так не буде! Тож цей конфлікт пов’язаний з ментальністю і з примітивізацією мислення тих, хто при владі. Я не знаю, хто у вас почав це, хто перший, хто другий.

Мій підхід такий: я вважаю, що голова обласної ради, ОДА і міський голова мають працювати разом задля розвитку громади та з повагою до людей. Я вважаю, що треба обласні адміністрації ліквідувати, провести обласні виконкоми, забезпечити контроль і максимально наділити повноваженнями громади. Це системне рішення, яке ми знаємо, як реалізувати. Нам потрібні тільки важелі. Чому мені потрібно вірити? Тому що я за попередні 5 років провів в країні децентралізацію», зазначив Володимир Гройсман.

Гройсман також відповів на питання Петра Кобевка про ситуацію з оголошенням підозри у державній зраді Петру Порошенку

Усі слідчі дії щодо п’ятого президента України Петра Порошенка мають відбуватися у максимально прозорий спосіб і в межах закону. Про це в коментарі журналістам сказав лідер політичної партії «Українська Стратегія» Володимир Гройсман. На його переконання, вести розслідування можна проти будь-якої людини – якщо на це є підстави. Проте принцип верховенства права, а не політичних мотивів, має бути ключовим.

«Влада має діяти прозоро і в межах закону, а не одразу виносити вирок. Я не збираюся кидати каміння у того, хто падає. Сильна демократія може вижити лише за належного функціонування верховенства права. Все має вирішуватися згідно із законом, – відзначив Гройсман. За його словами, винна людина чи ні можна визначити лише в суді і після ретельного розслідування. «Засуджувати і робити висновок вже зараз – це передчасно і несправедливо», – додав Гройсман.

Volodymyr Groysman також зустрівся зі студентами чернівецьких вищих навчальних закладів у форматі відвертої дискусії, активного діалогу.

Студенти цікавилися, як Гройсман ставиться до онлайн освіти, що робити, коли молодим спеціалістам в Україні важко працевлаштуватися, які реформи необхідно запровадити в освітній сфері. Довелося відповісти і на питання про особисте, зокрема, наскільки комфортним є життя дітей екс-прем’єр міністра України, екс-голови українського парламенту Володимира Гройсмана.

Політична сила «Українська Стратегія Гройсмана» – єдина в Україні політична команда, яка залучає до своїх лав молодь не для маршів і «демонстрацій із прапорами», а задля приведення їх у владу різних рівнів, а відтак зміни парадигми управління країною. Про це сказав лідер політичної партії «Українська Стратегія» Володимир Гройсман під час зустрічі зі студентами різних навчальних закладів Чернівців.

Не дивлячись на період екзаменаційної сесії вони знайшли час поспілкуватися з політиком і поцікавитися позицією «УСГ» щодо реформи освіти та науки, протидії корупції, а головне – стимулів для молодих фахівців залишатися в Україні і працювати тут.

«Ми знаємо, що багато людей зараз виїжджають. Для кожного велике випробування –  створити середовище, в якому хочеться жити самому, чи махнути руками і поїхати туди, де вже все створено. Усе можна зрозуміти і пояснити. Але я впевнений: в жодній країні світу українець не може бути успішним в широкому сенсі. А в Україні – може. Важливо бути конкурентним і мати змогу реалізувати себе. От вам (присутнім на зустрічі) 18-21 рік, ви не пам’ятаєте іншої країни, окрім України. І це важливо, – сказав Гройсман. – Я впевнений, що треба залучати молодь до вирішення різних питань. Саме тому свого часу ми створили «Українську Стратегію. Молодь». Не для того, щоб видати вам, умовно, прапори на демонстраціях, а для того щоб вас приводити у владу. Так ми зможемо зробити тектонічний зсув парадигми, в якій ми перебуваємо, якою управляють старі політики».

Як зазначив Гройсман, його досвід роботи у владі – понад 15 років. Але весь цей час він мислив і діяв всупереч «усталеним правилам і нормам». І це дозволило досягти успіхів – на рівні міста і на рівні країни. Цей успіх посилюють і примножують сьогодні десятки молодих людей – партійців «УСГ», які взяли участь у місцевих виборах 2020 року і нині працюють депутатами рад і органів місцевого самоврядування різних рівнів.

«У нас є стратегія, у нас є команда – єднаймося», – зазначив Гройсман

 На зображенні може бути: 7 людей та люди стоять

На зображенні може бути: 5 людей, люди сидять та люди стоять

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять, люди сидять та у приміщенні

 Відтак для Володимира Гройсмана провели екскурсію по центральному корпусу Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича, колишній Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, що є об’єктом культурної спадщини ЮНЕСКО.

Володимир Борисович побаченим був приємно вражений.

 На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні

1