В Білу Криницю їдуть архиєреї усіх старообрядницьких митрополій

В Білу Криницю їдуть архиєреї усіх старообрядницьких митрополій

09.09.2011, 21:32

Розглянувши пропозицію Малого Освяченого Собору старообрядницької Білокриницької митрополії, центр якої знаходиться в румунському місті Браіла, про проведення спільної Архиєрейського наради Московської та Браільскої митрополій, Рада Московської митрополії Російської Православної Старообрядницької Церкви (РПСЦ) на початку серпня запропонувала браільській стороні провести цю нараду в селі Біла Криниця (Чернівецька область) на свято церковного новоліття, 14 вересня.

Як повідомляє "Портал-Credo.Ru", румунська сторона прийняла цю пропозицію, і нарада відбудеться в зазначений термін у місці історичного зародження Білокриницької єрархії.

До складу делегації Московської митрополії РПСЦ для поїздки в Білу Криницю включені всі архиєреї митрополії та члени Комісії з відновлення переговорів з Білокриницькою митрополією про проведення Загального старообрядницького Собору.

Після обрання Митрополитом Московським і всієї Русі Корнилія (Титова) у відносинах двох духовних центрів виникли складнощі, які навіть привели в 2007 р., після того, як Браіла підтримала групу, що відокремилися від РПСЦ, до розриву канонічного спілкування. Втім, спілкування досить швидко відновили, хоча деяка двозначність щодо Браільської митрополії до тих, кого в РПСЦ називають "роздорниками", зберігається. Представники "роздорників" регулярно бувають у Румунії і навіть беруть участь у Соборах Білокриницької митрополії. Про це інформує «Релігія в Україні».