У легендарну карстову Попелюшку на межі Молдови, України і Румунії прокопали вхід з боку буковинського Подвірного

У легендарну карстову Попелюшку на межі Молдови, України і Румунії прокопали вхід з боку буковинського Подвірного

20.07.2021, 23:22

У селі Подвірне Чернівецької області розкопали до відомої карстової печери ще один вхід — уже з української сторони.

Еміл-Раковіце або Попелюшка — це карстова печера, вхід до якої розташований поблизу села Кріва, що у Молдові. Проте основна частина самої печери — в Україні. І не так давно у селі Подвірне Новоселицького району Чернівецької області розкопали до неї ще один вхід — уже з української сторони. Ймовірно, печера проходить і під румунською територією, пише kalushnews.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попелюшка і Скитська з Буковини потрапили до переліку найдивовижніших печер України, які варто побачити. Інфографіка

Спелеологи Буковини відзначили ювілей відкриття печери "Попелюшка"

Три буковинські печери увійшли до топ-15 загадкових печер України

Довжина розвіданих ходів печери складає приблизно 91 кілометр, повідомляє Путівник Карпатами. Попелюшка є третьою за довжиною гіпсовою печерою у Європі і 25-ю у світі. Офіційно відкрили печеру у 1977 році. А оскільки вхід до неї був дуже брудний, її нарекли Попелюшкою. До середини ХХ століття печера була затоплена водою. Коли вода спала, перед українськими та молдавськими вченими-спелеологами відкрилося справжнє підземне царство. Зали та галереї покриває шар глини, тут є відтінки червоного, білого, чорного, зеленого, блакитного. У печері виявили понад 60 озер. Їм, як і залам печери, дали оригінальні назви — озеро Наутілус, озеро Динозаврів, зал Попелюшки, зал Вчених тощо. На деяких маршрутах встановлені незвичайні фігури з печерної глини. Є й статуя самої Попелюшки.

У печері знайшли мінерал бернесит. Зазвичай він зустрічається на дні глибоких океанських западин. Також у печері Попелюшка зафіксовано скупчення радону – радіоактивного газу. Печера "Попелюшка" розглядалась як претендент в конкурсі "Сім природних чудес України".

Майте на увазі, що потрапити в печеру можна тільки під наглядом фахівців і з відома прикордонників. Проходження по маршруту займає 14-15 годин.

1