Світлана Фочук вимагає від прокуратури відреагувати на бездіяльність влади, що призвела до трагедії на Сторожинеччині

Світлана Фочук вимагає від прокуратури відреагувати на бездіяльність влади, що призвела до трагедії на Сторожинеччині

20.03.2012, 11:49

Депутатський запит від представниці фракцї «Батьківщина» в Чернівецькій облраді Світлани Фочук щодо необхідності відновлення просілого після повені мосту в Сторожинці повторно внесено на розгляд сесії. Минулої сесії запит не був підтриманий провладною більшістю, і зволікання призвело до трагедії: послизнувшись на аварійному мосту, впала і загинула людина. У своєму виступі на сесії Світлана Фочук наголосила, що просить вважати виступ офіційним зверненням до прокурора області в зв’язку з бездіяльністю влади, яка призвела до трагедії, що сталася в Сторожинці цими днями. Це депутатка  підтвердила на прес-конференції щодо підсумків роботи сесії облради, в якій взяла участь разом з колегою по Комітету опору диктатурі Максимом Бурбаком.

«В обласній раді склалася нездорова ситуація, коли важливі запити депутатів від опозиційних сил не голосують», - підкреслила на прес-конференції Світлана Фочук. Вона повідомила, що ще в липні минулого року заступник голови Сторожинецької РДА Пожога обіцяв депутатам, що на відновлення моста є 10 мільйонів гривень. Жодних відновлювальних робіт на мосту не велося. А 13 березня 2012 року загинула людина. Батько чотирьох дітей впав з моста і насмерть забився. Громада очікує висновків прокурора.

Людське життя – ціна «прозріння» провладних депутатів

Після трагедії у Сторожинці, до якої призвела злочинна бездіяльність влади, провладна частина Чернівецької обласної ради почала принаймні підтримувати депутатські запити опозиції. Аж загибель людини на неремонтованому мосту в райцентрі розкрила очі влади на проблему.

Не підтриманий минулої сесії запит депутата від «Батьківщини» Світлани Фочук щодо коштів на ремонт пошкодженого повінню 2010 року мосту в м. Сторожинець був повторно зареєстрований і винесений на розгляд сесії.

Депутат Фочук звернула увагу колег на відповідальність, яка лежить на кожному з них при реагуванні на депутатські запити. «На минулій сесії ви відхилили мій депутатський запит щодо ремонту зруйнованого повінню в 2010 році моста в м.Сторожинець, - нагадала пані Фочук. - Вчора похоронили молоду людину, батька 4 дітей, який загинув на цьому мосту. На чиїй совісті ця смерть, думайте самі. Я вже не говорю про те, скільки на цьому мості людей отримали переломів рук і ніг…» Депутатка повідомила, що в липні минулого року проблема зруйнованого Сторожинецького моста розглядалася на сесії Сторожинецької районної ради. Тоді влада запевнила всіх присутніх на сесії, що гроші на ремонт моста надійшли (10 млн гривень) і до кінця року міст буде відремонтований. Оскільки до грудня жодних робіт по мосту не розпочиналося, депутат Фочук внесла запит про це на сесію облради. Тоді запит відхилили. «Прошу мою заяву вважати за депутатське звернення до прокурора області в звязку з бездіяльністю влади, яка призвела до трагедії, що сталася в Сторожинці цими днями, - заявила представниця «Батьківщини». Цього разу її запит підтримали.

Веб-сайт цього зображення vidido.ua