Росія вимагає вивести сили НАТО з Румунії

Росія вимагає вивести сили НАТО з Румунії

21.01.2022, 11:31

Там зауважили, що цей пункт прописаний дуже чітко, аби не допустити двояких тлумачень. 

Міністерство закордонних справ Росії повідомило, що у тексті "гарантій безпеки" є вимога вивести сили НАТО з Болгарії та Румунії. Як повідомили в МЗС у відповідь за запит росЗМІ, це дасть змогу повернутися до конфігурації 1997 року.

"Згаданий вами один із опорних елементів наших ініціатив свідомо сформульований гранично чітко і не допускає будь-яких двояких тлумачень. Йдеться про виведення іноземних сил, техніки та озброєнь та інші кроки з метою повернення до конфігурації станом на 1997 р. на території країн, які не були членами НАТО на зазначену дату. До таких належать і Болгарія, і Румунія", - йдеться у заяві міністерства.

19 січня заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що замість отримання від НАТО гарантій нерозширення на схід, яких вимагала Москва під час переговорів минулого тижня, РФ може погодитися на юридичне зобов'язання США не голосувати за вступ нашої країни в Альянс. Він також зазначив, що Захід повинен відмовитися він підсумків Бухарестського саміту 2008 року. Саме тоді Україні та Грузії пообіцяли вступ в НАТО.

Тим часом Північноатлантичний альянс готує власні пропозиції щодо "гарантій безпеки" в Європі. Невдовзі письмові пропозиції надішлють Росії.

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?" у ZN.UA.

1