Різдвяне послання Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії єпископа Миколая Сімкайла

Різдвяне послання Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії єпископа Миколая Сімкайла

06.01.2013, 14:05

                                                            Христос Рождається

«Бог предвічний народився, прийшов днесь із небес, щоб спасти люд свій весь, і утішився»…Вже традиційно цією колядкою ми прославляємо визначну подію всесвітньої величини – Різдво Ісуса Христа. Бог зійшов до людства у вигляді маленької дитини, і це змінило історію, означило її незмірною Божою любов’ю. «Бог бо так полюбив світ, що Сина Свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто увірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне» (Ів. 3,16).

Дитятко-Ісус знову народжується у своєму Містичному Тілі – Святій Церкві, щоб обновити нас, піднести до гідності Божих дітей. Христос приходить, щоб ділити з нами все наше життя, терпіння і радощі, працю і відпочинок.

Цього року, якого вже вкотре нам сповіщали не зазнати, ми відзначимо 1025-літній ювілей Хрещення Руси-України, переживаючи 2013 рік, як Рік Віри, проголошений Вселенським Архиєреєм Бенедиктом XVI, та підтриманий у нашій Церкві Синодом Єпископів УГКЦ.

Роздумуючи над таїнством і чеснотою віри нам слід переосмислити її спасенний зміст в Ісусі Христі, що народився у людській плоті і об’явив нам образ невидимого Бога. Людина, котра не приймає новонародженого Месію, сама відкидає своє спасіння і залишається у владі гріха, а відтак прирікає себе сама на вічну загибель. «Хто вірує в нього (в Сина Божого), не буде засуджений, хто ж не вірує, – той уже засуджений, бо не увірував в ім'я Єдинородного Сина Божого» - заповідає нам сам Спаситель (Ів. 3,18).

«Стережіться гріха проти святої віри, тримайтеся Святої Церкви. Як зрада своєї батьківщини, так і зрада Святої Церкви, нашої Матері, що від дитинства до гробу веде нас і в кожній потребі подає руку допомоги, є мерзенним злочином. Пам’ятайте, що Бог дав вам ту велику ласку належати до Святої Католицької, Вселенської Церкви. Любіть її і будьте їй вірні», – звертається до нас Митрополит Андрей Шептицький.

Різдво Христове – це перший прихід Божого Сина до людей і він спонукає очікувати другого приходу в кінці часів. Святе Писання неодноразово наголошує – «праведник з віри буде жити». Тому незалежно від нашого покликання – всі наші дії, поведінка і позиція мають бути пронизані вірою в Христа. Закликаю кожну людину словами Апостола Павла: «А над усе візьміть щит віри, яким здолаєте згасити всі розпечені стріли лукавого» (Еф. 6,16).

Саме ці «розпечені стріли» нещадно і з різних сторін летіли на наш український народ, проте впродовж 1025-літньої історії від свого Хрещення, просвічені світлом Вифлиємської зорі, ми знову йдемо на поклоніння новонародженому Ісусові. Які дари ми принесли для нього? Зложімо перед Божим Дитятком разом із волхвами і пастушками поклін, молитву і наше праведне життя.

Цією радістю Різдва Христового і архіпастирським Благословенням вітаю священиків, монашество і всіх мирян Коломийсько-Чернівецької єпархії. Молюся за вас і радію з вами нашою прабатьківською колядою. У колядках зтираються межі в часі та просторі, Божі пророки, ангели і люди єднаються в єдиній пісні прослави новонародженого Спасителя. Тож колядуймо у наших родинах – нехай радіє наше серце, колядуймо – нехай світ стає добрішим і любов витає між людьми.

ХОР КЕМБРИДЖУ заспівав англійською "Щедрика" у прямому ефірі!

1