Рік за два: лише за рік роботи новий менеджмент водоканалу довів заборгованість за електроенергію до суми, якої попередники досягли за цілих два

Рік за два: лише за рік роботи новий менеджмент водоканалу довів заборгованість за електроенергію до суми, якої попередники досягли за цілих два

13.03.2012, 13:28

Основною причиною, що змушує водоканал вкотре підняти ціни на воду, знову називають  зростання вартості  електроенергії у структурі ціни на водопостачання та водовідведення. Без збільшення забору дешевої води з Пруту, яку, на відміну від дністровської,  не потрібно качати на відстань понад 40 кілометрів та підкачувати на висоту понад 100 метрів, вирішити цю проблему навряд чи вдасться. Особливо, зважаючи на фактично щомісячне подорожчання електроенергії для юридичних осіб. (Чому так відбувається – тема окремого дослідження).

То ж чи випадає після цього дивуватися, що за один тільки 2011 рік водоканал наростив свій борг перед енергетиками на добрих 12 мільйонів гривень. Довівши загальну суму боргу до астрономічної цифри у 42 мільйони гривень.

І як тут не згадати розв'язану енергетиками у вересні 2010 року проти водоканалу  війну за борги.  Тоді, нагадаємо, вкотре взявши у заручники мешканців обласного центру, два монополісти з’ясовували між собою, хто у домі головніший. Формальною причиною відключень, через яку страждала більшість мешканців міста, була значна заборгованість комунального підприємства за електроенергію. Водночас, деякі працівники мерії не приховували, що у відключень була не економічна, а політична причина. Недаремно ж останніми словами, які зафіксував редакційний диктофон на спільній прес-конференції в мерії, де фігуранти цієї “мокрої” справи публічно з’ясовували між собою стосунки, були “передвиборна кампанія”. Чернівчан, зауважте, позбавили води  через значно меншу заборгованість підприємства, ніж склалася зараз. Ось і не вір після цього у політичне підґрунтя тих подій. Але це так, до слова.

Згідно з офіційною довідкою ВАТ “Чернівціобленерго”, заборгованість “Чернівціводоканалу” перед “Чернівціобленерго” на той час (вересень 2010 року) становила майже 29 млн грн. (Нині – 42 млн) Сумарна за два роки заборгованість складала  майже 12 млн грн.

Новий менеджмент підприємства, покликаний на нього замість поганого старого, зумів досягнути цієї цифри лише за рік роботи.