Пішла слідом за бюстом Воробкевича:  частину історичної огорожі скверу біля ЧНУ не знесли, але вхід до нього все одно треба було розширити, - версія мерії

Пішла слідом за бюстом Воробкевича: частину історичної огорожі скверу біля ЧНУ не знесли, але вхід до нього все одно треба було розширити, - версія мерії

21.07.2021, 10:26

У мерії Чернівців розповіли, куди поділася майже 10-метрова частина огорожі при вході до скверу по вулиці Михайла Коцюбинського поблизу центрального корпусу ЧНУ.

Зокрема, у коментарі molbuk.ua заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк повідомив, що її, як і бюст Воробкевича, відправили на зберігання в МіськШЕП.

Посадовець наголосив, що паркан не демонтували, а саме відправили на зберігання і зазначив, що його за потреби можуть повернути назад.

"Ті 2 секції паркану відправлені на зберігання в МіськШЕП. Ми розкидаємося дуже серйозними словами – "знесення, демонтаж". І так само відносно бюсту Воробкевича було. Бюст розсипався на очах вже 30 років, а всі тепер згадали, що це – "маркер української ідентичності на Буковині". Де ж усі раніше були?

Та не йдеться про знесення, демонтаж. Ці елементи можна повернути за один день. Вирішимо це питання. Треба буде – повернемо", - пообіцяв Зазуляк.

І пояснив, чому частину огорожі забрали.

"Аргументи були такі, що потрібен широкий прохід, коли збираються туристичні групи. І взагалі вхід у сквер не має бути таким вузьким. Тобто там була потреба його розширити. Можливо, ви знаєте, що історично це був закритий сквер. Можна відновити історичну справедливість, закрити його і будемо дивитися через паркан", - каже Зазуляк.На запитання molbuk.ua, чи є в замовників робіт з благоустрою скверу всі необхідні дозволи, у тому числі і від Міністерства культури та інформаційної політики, Василь Зазуляк відповів дещо емоційно:

"У мене таке відчуття, що я скоро маю кожну аварійну яму погоджувати вже мало не у Зеленського – ремонтувати її чи не ремонтувати. Це не є нормально. Тому що ті доріжки у сквері були абсолютно "убиті". Ми просто зняли старий асфальт і замощуємо бруківкою доріжки, ставимо нормальні лавочки та ліхтарі. Усе. Це є відновлення елементів благоустрою. І коли вживають слово "реконструкція", воно абсолютно не відповідає дійсності. Ну яка там може бути реконструкція?" - каже пан Василь.

Щодо зруйнованої днями частини огорожі, то посадовець запевняє, що це зробили не працівники.

"Якби це була їхніх рук справа, то вже би відновили. Вони прийшли вчора зранку (19 липня – авт.) і побачили руйнування. Склали ці елементи і домовилися, що зроблять якісь стержні, щоби ці стовпчики було важко зруйнувати. Їх треба буде укріпити, тим більше, що на них будуть висіти ворота, які наразі на реставрації".

На думку Василя Зазуляка, до випадку з огорожею привернули надто багато уваги.

"Ми тоді нічого не зробимо, якщо будемо кожен крок із кимось узгоджувати. Це просто ненормально. Я розумію, що це новини, на які ми заслужили, але коли завалився стовпчик і все місто гудить про це, - то якась неадекватна реакція відносно події. Так виглядає з мого погляду, можливо, я неправий…" - розмірковує посадовець.

Нагадаємо, у сквері навпроти Резиденції невідомі зруйнували два стовпчики та металеву секцію паркану. У міськраді пообіцяли, що днями відновлять та укріплять стовпчики.

Заступник міського голови Василь Зазуляк назвав це хуліганством і закликав не зводити наклеп на працівників, які облаштовують сквер.

Водночас працівники сектору з питань охорони культурної спадщини управління культури Чернівецької ОДА направили заяву до поліції за фактом зникнення однієї частини огорожі та руйнування іншої. Також чиновники відправили запит до мерії Чернівців, в якому просять показати всі необхідні дозволи на проведення робіт із благоустрою.

Як відомо, сквер біля центрального корпусу ЧНУ обіцяють привести до ладу до Дня Незалежності. Сквер реконструюють за кошти забудовників міста у рамках виконання меморандуму між міською радою та забудовниками. Загальна вартість робіт без урахування центральної частини скверу – 2,8,-2,9 мільйона гривень.

Джерело: molbuk.ua

1