Організація-клон знову піариться на Яценюку (оновлено о 14.00)

Організація-клон знову піариться на Яценюку (оновлено о 14.00)

04.11.2011, 00:45

У наметах міської громадської організації «Спільними зусиллями чернівчан» з’явилася нова агітаційна листівка. У десяти синіх наметах, розкиданих у різних точках Чернівців, перехожим тепер пропонують ще один витвір невідомого майстра «чорного піару». Листівку образливого змісту, на якій у карикатурній формі зображено лідера політичної партії «Фронт Змін» Арсенія Яценюка видрукувано накладом 10 тисяч примірників. Відповідальним за випуск тиражу, до слова, як і попереднього витвору політичного креативу містечкового розливу, значиться голова вже згаданої громадської організації Василь Мойсов.

У п'ятницю, 4 листопада, Чернівецька міська громадська організація «Спільними зусиллями чернівчан» повідомила, що впродовж 7 днів акції «Чернівці проти Яценюка» нібито "зібрала 9957 підписів жителів міста під зверненням до міської влади з вимогою повернути у власність територіальної громади землю і об’єкти, які «прихопили» місцеві спритні ділки-«фронтовики» з бригади Яценюка. У «соціалістичному змаганні» нашої громадської організації з партією «Фронт змін» з збору підписів жителів міста Чернівці перемога буде за нами!"

Для збору заявленої кількості нібито отриманих за вказаний час підписів потрібно, щоб біля кожного з десяти наметів щогодини залишали свої автографи не менше 20 чернівчан. (По тисячі підписів на кожний з десяти наметів за сім днів збору або 49 годин роботи). Проте навіть візуального спостереження - без спеціального хронометражу -  цілком досить, щоб зауважити: черг під наметами організації "Спільними зусиллями чернівчан" ніколи немає. Інша річ, якщо збирати підписи їм допомагають у будь-який доступний для адмінресурсу спосіб. Словом, як говорив персонаж «фільму про Штірліца» Вальтер Шелленберг, «маленька брехня породжує велику підозру».

 Представники ініціативної групи «Спільними зусиллями захистимо Чернівці», яка вже тривалий час змагається за розпуск дискредитованої Чернівецької міської ради нинішнього скликання переконані, що організацію з подібною назвою створено з метою дискредитації їх діяльності. «Це звичайна «чорна» американська політична технологія, яку ще в 90-х роках викинули на смітник. Проте у Чернівцях її підібрали й активно використовують», - прокоментував створення організації один з координаторів ініціативної групи «Спільними зусиллпоями захистимо Чернівці» Юрій Івашин.

 Непрямим свідченням підтримки діяльності організації-клону з боку влади може бути її швидка реєстрація органами юстиції. Особливо на тлі вже п’яти відмов зареєструвати як громадську організації першу групу «Спільними зусиллями захистимо Чернівці». «Ми вже п’ять разів намагалися зареєструвати свою групу як громадську організацію проте весь час отримуємо відмову», - розповів інший координатор ініціативної групи «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» Валерій Сарафінчан.

 З надуманих причин, на кшталт потреби у проведенні ремонту,  групі також стали відмовляти у наданні приміщення для проведення зустрічей з журналістами. Раніше спілкування з пресою представників групи відбувалося переважно у прес-центрі Українського народного дому та залі будинку УТОГ, проте останній раз їй довелося скористатися приміщенням політичної партії ВО «Батьківщина».

 Постать Арсенія Яценюка, як об’єкт для чорної піар-атаки, обрана, швидше за все, також невипадково. Адже саме «Фронт Змін» активно підтримував всі шість спроб ініціативної групи «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» провести збори громадян та затвердити на них питання для місцевого референдуму про недовіру чинній міській раді. Атакуючи Яценюка особисто та «Фронт Змін» зокрема ляльководи організації-клону «Спільними зусиллями чернівчан» намагаються таким чином позбавити громадян міста, які змагаються за відновлення справедливості,  їхньої політичної підтримки. Під час останнього спілкування з пресою один з координаторів ініціативної групи «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» Валерій Сарафінчан не приховував, що саме «фронтовики» активно допомагали просувати ідею місцевого референдуму у Чернівцях.

 В той самий час діяльність істинної ініціативної групи «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» підтримує не лише «Фронт Змін», але всі опозиційні партії та громадські організації, що ввійшли до Комітету опору диктатурі Чернівецької області.