Оксана Чернова, представниця партії «За майбутнє»: «Наші люди вартують якісного медичного обслуговування!»

Оксана Чернова, представниця партії «За майбутнє»: «Наші люди вартують якісного медичного обслуговування!»

20.08.2020, 11:09

Поточний рік загострив чимало проблем, що й раніше турбували українців (висока вартість життя, низькі зарплати, корупція, воєнні дії на Сході держави тощо), і приніс нові негаразди, зокрема пандемію коронавірусу, боротьба з якою ще виразніше демонструє недосконалість медичної системи, реформування якої триває, тому всі тонкощі цього процесу повинні пояснювати фахівці. Саме тому до чернівецького осередку партії «За майбутнє» приєдналася Чернова Оксана Степанівна – старша медична сестра КНП «Міська лікарня № 4», учасниця правління Асоціації медичних сестер Чернівецької області. Жінка розповіла про власні політичні амбіції, а ще – про головні виклики, що постають перед лікарями в сьогочассі.

– Розкажіть про Ваші основні професійні здобутки та роботу в умовах пандемії.

– Головним своїм надбанням вважаю досвід. Я в медичній сфері ось уже 29 років. Спершу була акушеркою в пологовому будинку, згодом – завідувачкою оздоровчого пункту на хімічному заводі, тепер працюю старшою медичною сестрою. З квітня серед моїх обов’язків – лікування хворих на Covid-19. Перехворіла сама, постійно переживала за близьких. Робота небезпечна, напружена, вимагає від лікарів багато зусиль, а зарплати мізерні (лиш нещодавно почали отримувати доплати). Проте треба продовжувати боротьбу, бо хто, як не ми.

– Коли вирішили, що потрібно йти в політику?

– Не можу пригадати. Цьому рішенню не передувала певна подія чи якась першопричина. Подумала, що хоч я і новачок у політиці, але маю досвід та ідеї, що можуть бути корисними. Рідні підтримали, за що їм дуже вдячна.

– Чому для самореалізації в політичній сфері обрали партію «За майбутнє»?

– Мені імпонують люди, які формують цю політичну силу, їхні цілі та налаштування. Я поділяю бажання команди підкріплювати слова справами.

Скажу так: під час щоденної лікарської практики працюю з великою кількістю людей, спілкуюся з ними, чую і бачу їхні проблеми. Вони вартують найкращого – доступних ліків і якісної допомоги. Для цього потрібно, щоб лікарні мали гідне матеріально-технічне забезпечення. Я готова працювати над цим! Хочеться, щоб наша країна створювала хороші перспективи для прийдешніх поколінь.

– Як гадаєте, чому реформа медичної системи має не лише прихильників, але й противників?

– Немає послідовності в її проведенні. Змінюється влада – змінюються бачення. Люди потребують чіткості й пояснень: чому певні послуги в некомерційних установах безкоштовні, а інші – платні; впровадження страхової медицини необхідне, але воно в Україні зіштовхується з численними перешкодами. Кожен етап потребує проговорення та пояснення.

– Вирішення яких проблем у сфері медицини в Україні на часі, але на них звертають мало уваги?

– Завжди актуальною є тема співвідношення вартості та якості надання медичних послуг. Не менш важливо працювати над розвитком профілактичної медицини, популяризувати вакцинацію населення. В умовах війни, що триває на Сході України, варто звернути особливу увагу на реабілітаційну та відновну галузі медицини. І це лише невеликий перелік. А ще до деяких проблем суспільство досі ставиться доволі табуйовано (зокрема щодо психотерапевтичної та психіатричної допомоги). Власне, нам вельми не вистачає просвітницької діяльності в медичній сфері.

1