Захистити книгарні від буковинської влади: на захист книгарні “Букініст” піднялася молодь

Захистити книгарні від буковинської влади: на захист книгарні “Букініст” піднялася молодь

23.04.2012, 19:57

Уривки з улюблених книг читали біля магазину “Букініст” 23 квітня, у День книги, молоді люди, стоячи на елегантній чорній табуретці. Акцію “Літературний Глобус Чернівців” організувала творча група “Тролейбус” на знак протесту проти рішення облради про “злиття книгарень міста в обласне комунальне підприємство”.

- Акція — реакція на подібні законопроекти, - розповіла один із організаторів Любомира Воєвідко. - Бо закривати книгарні у місті, де історично склалося, що книгарень було більше, ніж пекарень, абсурдно. Ми би хотіли в День української книги відродити інтерес до українських книг.

- Молодь цікавиться книгарнями, відвідує їх. Ми не потребуємо ніякої реорганізації, - каже організатор Андрій Тужиков.

Директор книгарні Марина Лібанова розповіла, що учасники творчої групи “Тролейбус” самі виявили бажання провести акцію. Вона ж завжди підтримує подібні заходи. Не заперечувала також, щоби молоді люди обклеїли вітрину жартівливими демотиваторами, як то “Обережно! Читання викликає розвиток мозку” тощо. Поряд з плакатами — звернення до

депутатів облради про відміну проекту рішення, як “недолугого проекту, який перешкоджає поширенню книг та гальмуватиме розвиток економіки, у тому числі — туризму”. (Ю.Боднарюк)

Джерело: molbuk.ua

Чернівецька влада намагається незаконно прибрати у власність книгарні “Технічна книга”, “Лучаферу”, “Художня книга”, “Здоров’я”, “Букініст” та “Наука”, приміщення яких розташовані в центральній частині міста і є ласим шматом для чиновників та окремих депутатів облради, – заявляє народний депутат Геннадій Москаль.– У 1992р. відбулася реорганізація “Облкниготоргу”, в результаті якої всі книгарні міста набули статусу самостійних юридичних підприємств на принципах самоокупності. Їх засновником стала Чернівецька обласна рада. Протягом подальших двадцяти років засновник ні фінансової, ні якоїсь іншої допомоги підприємствам не надавав. Кошти на ремонт, зарплату, орендну, податки та комунальні платежі книгарні заробляли й заробляють самостійно і не мають заборгованостей перед бюджетом та державою. Їхні керівники – це висококваліфіковані фахівці з галузевою освітою і стажем роботи не менше 20 років.

Незважаючи на все це, Чернівецька облрада розробила проект рішення № 9-12 від 10.04.2012р. “Про реорганізацію обласних комунальних підприємств книжкової торгівлі”. Керівники книгарень дізналися про засідання комісії, яка вже прийняла даний проект, з Інтернету. На засідання комісії їх ніхто запрошував і думкою не цікавився.

Реорганізація не тільки не допоможе книгарням в їх діяльності, а може суттєво її погіршити, оскільки до об’єднання планується включити такі підприємства, як “Чернівцікнига” та об’єднання “Українська книга”, які вже практично припинили свою діяльність і мають величезні борги перед державою та постачальниками. Аналіз проекту постанови вказує, що в Чернівцях не буде збережено мережу книгарень та їхні колективи.

У передвиборчій програмі “Україна для людей” президент України Віктор Янукович задекларував: “Я зроблю все для того, щоб органи самоврядування стали фундаментом народовладдя, помічником у вирішенні повсякденних проблем територіальних громад”.

Або Чернівецька облдержадміністрація і депутати Чернівецької облради не читали передвиборчу програму президента України, або свідомо її дискредитують.

Г.Москаль звернувся до прем’єр-міністра М.Азарова з депутатським зверненням, у якому просить створити за даним фактом створити робочу групу й не допустити знищення Чернівецькою місцевою владою книгарень, якими користуються мешканці як Чернівців, так і всієї області.

З повагою, народний депутат ВР України VI скликання Перший заступник голови Комітету ВР України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Г.Г. МоскальКОМЕНТАРІ (3)

Дуже цікаво, як це "Чернівецька влада намагається незаконно прибрати у власність книгарні...", які й  так є її власністю? Чи може Лібанова вважає, що "бУКІНІСТ" то її власність? Цікаво, дуже цікаво..

avatar

книголюб

23 квітня 2012 20:47

не лицемір, називаючи себе книголюбом. Таким як ти, ні Лібанова, ні, наприклад, Китайгородська не подобаються, бо вони ОСОБИСТОСТІ, а ти - ніхто, і звуть тебе ніяк.

avatar

книгофобові

24 квітня 2012 01:17

а хіба книгарні не комунальні підприємства? чи хіб приміщення не належать міській раді? то в чому питання? їх що закрити планують? аж ніяк. їх реорганізують в одне підприємство. чим це погано? тільки аргументовано, будь ласка. а якби лібановій запропонували місце керівника цього об’єднання, вона б також обурювалась? чи погодилась? це саме стосується решту директорів.

avatar

перехожий

24 квітня 2012 17:01