Мойсов наполягає, що біля його синіх наметів з кролями стоять натовпи

Мойсов наполягає, що біля його синіх наметів з кролями стоять натовпи

10.11.2011, 15:28

Принаймні саме такий висновок випливає з оприлюднених громадською організацією «Спільними зусиллями  чернівчан» цифр, нібито зібраних її активістами  під час акції «Чернівці проти Яценюка»  підписів.

" ...9 листопада... було отримано 20-тисячний підпис городян! І це лише за 10 днів роботи активістів громадської організації!", - йдеться у повідомлені, поширеному головою ГО «Спільними зусиллями чернівчан»  В.Мойсовим.

Раніше голова організації Василь Мойсов запевняв журналістів, що загалом у Чернівцях працюють десять їхніх наметів.

Розкиньте двадцять тисяч підписів на десять наметів – на кожний припаде по дві тисячі.

Десять днів роботи намету – це в середньому по 200 підписів за кожний день. Загалом, ніби, небагато, але якщо зауважити, що працювати сині намети починають не раніше 10-ї, а завершують роботу близько 17-ї – це лише 7 годин активної роботи кожної доби.

Поділіть 200 підписів на 7 годин збору й отримаєте приблизне уявлення, з якою швидкістю чернівчани мали б підписуватися під кожним з наметів.

Це приблизно 30 підписів за годину, або 1 підпис щодвіхвилини.

Навіть фізично зробити це складно. Адже перш, ніж кидатися підписуватися  "під зверненням до Чернівецької міської ради про повернення в міську  власність прихоплених бригадою «Фронт Змін» землі і підприємств обласного  центру", люди мають бодай прочитати за що саме розписуються.

Проте навіть візуального спостереження - без спеціального хронометражу -  цілком досить, щоб зауважити: черг під наметами організації "Спільними зусиллями чернівчан" ніколи немає. Інша річ, якщо збирати підписи їм допомагають у будь-який доступний для адмінресурсу спосіб. Словом, як говорив персонаж «фільму про Штірліца» Вальтер Шелленберг, «маленька брехня породжує велику підозру».

Те, що пан Мойсов свідомо вводить  чернівчан в оману, а значить вірити і решті його запевнень теж нема сенсу, засвідчує ще одне його твердження з вже цитованого прес-релізу: "10% дорослого населення Чернівців поставили свої підписи під нашим зверненням! Це дає підстави ініціювати місцевий референдум з порушених питань, однак наша громадська організація не  наполягатиме на цьому".

Ну, не може голова громадської організації пан Мойсов не знати, що при зборі підписів за оголошення місцевого референдуму треба не лише автографи людей збирати (врешті прізвища можна й з телефонної книги переписати), але й зазначати їхні паспортні дані.

А при тому, як  інтерпретує відповідний закон Чернівецька міська рада, однодумці пана Мойсова мали б ще й ксерокопії паспортів громадян у наметах робити.

І лише після цього дезінформувати городян, що зібрали підписи потрібні для оголошення референдуму. Та ще й цинічно заявляти, що "наша громадська організація не  наполягатиме на референдумі".

Хоча для брудної технології, яку застосовано у Чернівцях, це все, звісно, не має значення. Це якби мета була благородною, то тоді б і засоби її досягненя були іншими.

А якщо пан Мойсов усе це знає, але стверджує протилежне, то значить свідомо вводить городян в оману. Або, як кажуть в народі, просто бреше.

Петро СОЛОНИНА 

На фото "У Чернівцях політики знущаються над кроликом" з сайту "Погляду": Натовпу чернівчан  під наметом не спостерігається