Місцевих олігархів у кардіоонкогематологічному відділенні, на жаль, не бачив, але вони живуть добре, - завідувач

Місцевих олігархів у кардіоонкогематологічному відділенні, на жаль, не бачив, але вони живуть добре, - завідувач

18.04.2012, 21:30

На Буковині різко зросла захворюваність на дитячу лейкемію. Якщо у 2010-му протягом року захворіло 18 дітей, то у 2011-му - 30. Для цих дітей свято, коли хтось приділяє їм увагу, свято - коли у стінах лікарні, де вони перебувають по 9 місяців, можна забути про власну хворобу. Донька Тетяни, Наталя, на лейкемію хворіє уже четвертий рік, а мати увесь цей час вірила, що світ не без добрих людей і молилася. Наразі у відділенні кардіоонкогематології лікуються 12 маленьких пацієнтів. Лікарі кажуть, зараз захворюваність на дитячу лейкемію різко зросла.

- У нас був Чорнобиль, плюс те, що у нас дуже багато зараз з'явилось модифікованих продуктів. Вже є багато держав, котрі відійшли від цих модифікованих подуктів, їх забороняють, проте, на Україні вони ще є, у зв'язку з цим і пішов стрибок, - пояснив Михайло Гнатюк, завідувач кардіоонкогематологічним відділенням обласної дитячої лікарні.

Усього на Буковині на лейкемію хворіють 124 дитини. Та якщо хворобу лікувати згідно зі стандартами, майже 96% хворих виліковуються. І лише декотрим доводиться проводити трансплантацію кісткового мозку. Діти, які їдуть на таку операцію за кордон, повинні заплатити 300 тисяч євро. В Україні ж пересадку кісткового мозку можна зробити лише у кількох місцях.

- Якщо взяти Італію, то в Італії 118 центрів трансплантації кісткового мозку на таку маленьку державу, а у нас тільки 3, - зазначив М.Гнатюк.

За рахунок держави закуповують 97% ліків для дітей, хворих на лейкемію. Решту, зазвичай іноземного виробництва, мають придбати батьки.

- Це неможливо порахувати. Це шалені дуже гроші. Це лікування, але, як кажуть, все віддаси заради своєї дитини, - сказала Тетяна Процюк, мати.

Лікування лейкемії, хай навіть три його відсотки, надзвичайно дороге для пересічних буковинців. Тому часто хворими опікуються благодійники. Зазвичай це люди з середніми статками та його колишні пацієнти, а подекуди і самі лікарі.

- На жаль, місцевих олігархів я не бачив тут у відділенні, але вони живуть добре, - підкреслив завідувач кардіоонкогематологічним відділенням обласної дитячої лікарні.

- Дітям, буває, що надається адресна допомога, це в залежності від складності хвороби, але, як правило, більше двох, трьох, п'ять таких адресних допомог. Буває, що на одну дитину може піти 5 тисяч гривень, ми виділяємо, а може і 30, 40, 50 тисяч гривень, - розповів Олександр Загарія, голова правління обласного благодійного фонду "Подаруй дитині життя". За 5 років існування фонду його представникам вдалося зібрати близько 2-х мільйонів гривень та надати адресну допомогу 73 дітям.

Джерело: citi.cv.ua