Фірташ програв суд щодо екстрадиції до США

Фірташ програв суд щодо екстрадиції до США

26.03.2022, 15:22

Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив українському мільярдеру Дмитру Фірташу у повторному розгляді справи щодо екстрадиції до США, де на нього чекає розгляд провадження про корупцію. Про це повідомила пресслужба суду в коментарі Німецькій хвилі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для Бойка-Фірташа-Льовочкіна втрата ОПЗЖ як політичного активу і «Інтера» як інструмента просування своїх інтересів в інфопросторі — це смертельний удар, - коментар

Рішення було ухвалене 16 березня, до 30 березня у Фірташа є час подати апеляцію.

У 2014 році Фірташа заарештували у Відні за запитом США. До 2019 року мільярдер пройшов всі інстанції судової влади в Австрії, зазнавши невдачі у спробі домогтися заборони на екстрадицію.

У липні 2019 року міністр юстиції Австрії дозволив видати Фірташа американській владі, але негайної екстрадиції не відбулося. Причиною став запит захисту про повторний розгляд справи, у відповідь на який окружний суддя у кримінальних справах Відня ухвалив рішення про призупинення видачі.

Сторона захисту намагалась довести "політичний" підтекст правового переслідування Фірташа у США.

Невдовзі після початку масштабної російської агресії проти України австрійські адвокати Дмитра Фірташа заявили, що український бізнесмен проситиме у суду дозволу поїхати до України – попри підписку про невиїзд, – аби "боронити свою батьківщину". Утім, як зазначили у пресслужбі Земельного суду Відня, Фірташ з таким клопотанням офіційно так і не звернувся.

Андрей Водяный
 
дЖЕРЕЛО: https://biz.liga.net/ua/all/all/novosti/firtash-proigral-sud-po-ekstraditsii-v-ssha

 
ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? 
1