Чернівецькі пластуни вчилися літати на парапланах та дельтапланах

Чернівецькі пластуни вчилися літати на парапланах та дельтапланах

14.09.2011, 00:55

10-11 вересня чернівецькі пластуни відвідали легендарний пластовий табір-музей Сокіл, поблизу с. Гриньків Рожнятівського району Івано-Франківської області. Ця акція завершила літній сезон таборування пластунів.

Розпоччалося пластове літо у червні з триденного табору «Гайда до Пласту». Цей міні табір проходив поблизу с. Просекуряни Глибоцького району. Участь в ньому могли взяти усі бажаючі школярі, та з середини побачити що таке Пласт та скаутинг.

Липень для пластунів розпочався з великого обласного двотижневого табору, що відбувався у Сторожинецькому районі, поблизу с. Банилів-Підгірний, що відбувався за сприяння фонду Богдана Гаврилишина. Табір був розділений на дві частини. Один з них – дівочий, присвячений відомій буковинській письменниці Ірині Вільде «Метелики на шпильках», інший – хлоп’ячий, присвячений полковнику Петру Войновському, «Буковинський курінь». Учасники мали отримали навички з виживання в природі, приготування їжі на вогнищі, першої медичної допомоги, в’язання вузлів, і просто цікаво і весело проводили час. Також, дівчата вчились та удосконалювали свої вміння з вишивання, бісероплетіння, ліплення з глини, а натомість юнаки займалися цікавим саме їм – самообороною, спортивними іграми та слухли лекції з історії визвольних змагань. Всі заняття, відповідно до скаутської методи, проходили у формі веселої та захоплюючої гри.

А от починаючи з другої половини липня до кінця серпня представники чернівецького Пласту взяли участь у всеукраїнських та міжнародних таборах. Потрапити до такого табору можуть лише ті пластуни, які наполегливо працювали над собою впродовж цілого року.

Наприклад, чернівецькі пластуни відвідали міжнародний скаутський табір у Польщі, який відбувався за підтримки міської ради Чернівців та міста-побратима Конін. Пластуни могли поспілкуватися із своїми друзями – скаутами з Польщі, дізнатися багато нового про цю країну.

Також, наші пластуни відвідали летунський (авіаційний) табір «Чота Крилатих», який проходив у Івано-Франківській області. Свої знання учасникам передавали досвідчені пілоти та інструктори, вчили літати на парапланах та дельтапланах.

Табори «Легіонер» та «Легіон» на Тернопільщині мають військово-патріотичний ухил. Їх метою є сприяння самопізнанню учасників, віднайденню ними свого покликання та шляху в житті через спеціальну вишкільну систему тренінгів, вправ, занять, змагів.

Також чернівецькими учасниками може похвалитись туристичний табір «Побурлакуємо Світами». Даний табір є туристичним, та проходив у три етапи: скельний етап, де учасники отримували навички скелелазіння; велосипедний етап з довжиною маршруту в 150 км за 3 дні; водний, тобто сплав по річці Дністер на катамаранах за маршрутом м. Галич – с. Незвисько.

Не без чернівецьких пластунів минув і кінно-спортивний табір «Герць» поблизу Кам’янця-Подільського. Щоденні тренування в їзді верхи, історія козацтва – тематика цього табору, що повертає нас в барокову добу козацтва.

А от всеукраїнські мандрівні табори «Плай» та «Говерля» цього року проходили горами Вижницького та Путильського районів Чернівецької області. Головна мета таких таборів – популяризація серед молоді пішого туризму та вивчення стежок українських визвольних змагань.

Завершення таборового літа не означає припинення роботи, адже Пласт працює протягом цілого року. Цими днями стартує новий пластовий рік і знову відновлюють свої заняття пластові гуртки, які об’єднують юнаків та юначок у єдиному бажанні ставати щораз кращими і наполегливо працювати над собою.