Чернівчанка двічі за день підпалила свою оселю недопалком

Чернівчанка двічі за день підпалила свою оселю недопалком

18.11.2019, 17:51

Протягом вихідних виникло 7 пожеж по Чернівецькій області 4 з яких в місті Чернівці.

16 листопада у Чернівцях на вул. Швабській через необережність власника під час паління загорівся житловий будинок. Чоловік палив, перебуваючи в кімнаті, а коли приліг на диван та задрімав, недопалок випав з його рук і від нього в кімнаті загорілися домашні речі. Пожежу першими помітили сусіди та викликали рятувальників. У будинку утворилося щільне задимлення, тому вогнеборці працювали у спеціальних апаратах захисту органів дихання та зору. Під час проведення розвідки рятувальники виявили у кімнаті господаря. Вогнеборці винесли 48-річного чоловіка із задимленого приміщення, врятувавши йому життя. Чоловік був при свідомості, його одразу передали лікарям для надання необхідної допомоги. Разом із цим рятувальники ліквідували пожежу на площі 30 кв.м.  Вогонь знищив два дивани, домашні речі, пошкодив перекриття будинку. 

Того ж дня з тієї самої причини сталися дві пожежі на території приватного домогосподарства на вул. Вільнюській у місті Чернівці. Спочатку місцева жителька необачно кинула недопалок, що призвело до пожежі в господарській будівлі. Рятувальники ліквідували її, проте через певний час знов виїхали на виклик за цією ж адресою. Місцева жителька не зробила жодних висновків після першої пожежі, тому вдруге запалила сигарету, перебуваючи вже на мансардному поверсі житлового будинку. Від недопалку загорілись домашні речі, вогонь поширився на покриття будинку. Вогнеборці ліквідували другу пожежу, запобігши знищенню будинку вогнем.

Задля попередження збільшення кількості пожеж в житловому секторі та збереження життя і здоров'я громадян Чернівецький міський відділ УДСНС України у Чернівецькій області вкотре закликає громадян Буковини дотримуватись основних вимог пожежної безпеки:

  • не паліть у ліжку;

  • не залишайте без нагляду увімкненими в електромережу, обігрівальні прилади, телевізори, праски у разі виходу з приміщень;

  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

  • не залишайте без нагляду дітей та постійно нагадуйте їм правила пожежної безпеки.

Пам’ятайте: лише виконання елементарних правил пожежної та особистої безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

 Начальник Чернівецького міського відділу Управління ДСНС у Чернівецькій області Віктор КОЛОДРІВСЬКИЙ

 

1